رد کردن لینک ها

میت بوک ایکس پرو هواوی

اشتراک گذاری

بررسی میت‌بوک ایکس پرو، اولترابوک زیبا و کم‌نقص هواوی که از بسیاری لحاظ، محصولات باسابقه‌ی دنیای لپ‌تاپ‌ها را به چالش می‌کشد.

مک‌بوک پرو، سرفیس‌بوک، XPS دل و اسپکتر اچ‌پی؛ معمولا هرگاه صحبت از لپ‌تاپ پریمیوم با مشخصات فنی مقبول به میان می‌آید، چنین نام‌هایی به ذهنمان خطور می‌کند؛ اما هواوی سعی دارد تا این قانون نانوشته را تغییر دهد و میت‌بوک را نیز به دایره‌ی لپ‌تاپ‌های بالارده و خوش‌ساخت در ذهن کاربران و علاقه‌مندان به فناوری اضافه کند. شاید برای شرکتی که در سال‌های نه‌چندان دور بر ساخت گوشی‌های پایین‌رده و میان‌رده تمرکز داشت، ورود به دنیای لپ‌تاپ و تلاش برای به چالش کشیدن بزرگان این حوزه، هدفی جاه‌طلبانه و آرمان‌گرایانه به نظر برسد؛ اما هواوی چنین تصوری ندارد و حال پس از عرضه‌ی تنها چند مدل، محصولی هم‌سطح با برترین‌ها روانه‌ی بازار کرده است.

هواوی در سال ۲۰۱۶ و با تبلت میت‌بوک برای نخستین بار، پا به دنیای ویندوز گذاشت، چینی‌ها پس از گذشت یک سال، سه محصول ویندوزی دیگری را با نام‌های میت‌بوک E، میت‌بوک D و میت‌بوک X رونمایی کردند که از بین آن‌ها دو مدل D و X در شاخه‌ی لپ‌تاپ قرار می‌گرفت و از بین این دو مدل، میت‌بوک ایکس، اولترابوکی با سخت‌افزار قدرتمند، بدنه‌ی فلزی و طراحی مدرن خود، نماینده‌ی تمام‌عیار هواوی در دنیای لپ‌تاپ‌ها به‌شمار می‌رفت؛ اما مشکلاتی مانند ترک‌پد نه‌چندان کارآمد، تعداد محدود پورت‌‌ها و عملکرد نامناسب سیستم‌ خنک‌کننده باعث شد تا این لپ‌تاپ در جلب نظر کارشناسان و کاربران موفق نباشد.

چینی‌ها پس از گذشت دو سال از ورود به دنیای ویندوز، در کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۱۸، لپ‌تاپی را به نمایش گذاشتند که از همان ابتدا، توجهات را به‌سوی خود جلب کرد؛ MateBook X Pro با مهندسی فوق‌العاده و طراحی مدرن خود در نگاه نخست، باعث شگفتی کاربر می‌شود و او را به تحسین وا می‌دارد.

طراحی

از طراحی و ظاهر یک لپ‌تاپ چه انتظاراتی داریم؟ شاید مهم‌ترین نکته‌ای که حین شنیدن این سوال به‌ذهن خطور می‌کند، سبکی وزن باشد؛ اما در کنار این ویژگی‌، پارامتر‌های دیگری نیز نظیر جنس بدنه، کیفیت ساخت، حاشیه‌های اطراف نمایشگر و زیبایی ظاهری نیز حائز اهمیت هستند. کمتر لپ‌تاپی را می‌توان یافت که تمام ویژگی‌های یادشده را در کنار هم داشته باشد؛ به‌عنوان مثال ال‌جی گرم وزن بسیار پایینی دارد، در حالی که جنس بدنه و کیفیت ساخت آن در ردیف مدل‌های بالارده‌ی دیگر نیست یا لپ‌تاپ خوش‌ساخت مک‌بوک پرو حاشیه‌های باریکی همچون سری XPS‌ دل ندارد.

به گفتگو بپیوندید