رد کردن لینک ها

گوشی ۵G تاشدنی هواوی

اشتراک گذاری

هواوی رسما اعلام کرده است که قصد دارد در همایش MWC 2019 از گوشی ۵G خود که مجهز به نمایشگر تاشدنی است، پرده‌برداری کند.

صنعت گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۸ تغییرات انقلابی به‌خود ندید و محصولات این سال شباهت بی‌چون‌وچرایی به سال‌های پیش داشتند. سال گذشته اکثر گوشی‌سازان برای طراحی محصولی با ظاهر مدرن، تصمیم گرفتند تا جایی که امکان دارد حاشیه‌های اطراف نمایشگر را کاهش دهند، اما در این بین به‌‌دلیل وجود دوربین سلفی و برخی حسگرها، محدودیت‌هایی برای کاهش حاشیه به‌وجود آمد.

از این‌رو سازندگان گوشی‌های هوشمند تصمیم گرفتند برای کاهش هرچه‌بیشتر حاشیه، در بخش بالایی نمایشگر گوشی‌هایشان یک بریدگی (یا همان ناچ) قرار دهند تا دوربین سلفی و برخی حسگرها در آن جای بگیرند. همین بریدگی به‌مرور زمان تکامل پیدا کرد و شاهد معرفی و عرضه‌ی گوشی‌هایی با بریدگی‌های کوچک موسوم به بریدگی قطره‌ای بودیم.

مقاله‌های مرتبط:

اما ظاهرا در سال ۲۰۱۹ باید کم‌کم بریدگی نمایشگر را فراموش کنیم؛ چرا که اکثر گوشی‌سازها از مدتی پیش اعلام کرده‌اند که قصد دارند نسبت به تولید گوشی با نمایشگر تاشدنی اقدام کنند. پس از اعلام چنین خبری از سوی بسیاری از شرکت‌ها ازجمله سامسونگ وال‌جی، حال نوبت هواوی است؛ شرکتی چینی که سابقه‌ی درخشانی در زمینه‌ی تولید گوشی دارد و اخیرا به‌صورت رسمی اعلام کرده است که در کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۱۹ از گوشی تاشدنی خود رونمایی خواهد کرد.هواوی به دنیای گوشی‌های تاشدنی وارد می‌شود

مشخصات فنی و قیمت گوشی هواوی

مدل مفهومی غیررسمی از گوشی تاشدنی هواوی

به‌طور کلی پیش‌بینی می‌شود که دو مقوله‌ی نمایشگر تاشدنی و نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی (۵G) مهم‌ترین ترند گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ باشند. این دو عبارت که طی رویدادهای مختلف بارها از آن‌ها شنیده‌ایم، کم‌کم دارند رنگ حقیقت به‌خود می‌گیرند و به‌دست مشتریان می‌رسند. بر این اساس Huawei اعلام کرده است که قصد دارد طی هفته‌های آتی و با آغاز MWC امسال، از «نخستین گوشی ۵G مجهز به نمایشگر تاشدنی» رونمایی کند.

You may also like

به گفتگو بپیوندید